Budapešť – Airbnb

Nájsť dokonalý byt na airbnb podľa mojich požiadaviek nie je úplne jednoduché. Mal by sa nachádzať v blízkosti centra ( alebo najlepšie priamo v centre ), obsahovať všetko čo potrebujem ( napríklad pri cestovaní do Londýna cez leteckú spoločnosť  Ryanair pre nás bolo veľmi podstatné či príslušenstvo ako uteráky a základne hygienické potreby si musíme zbaliť so sebou do príručnej batožiny alebo ich nájdeme na ubytovaní ) a byť cenovo dostupný. Rozumej, pri filtrácii použijem číslo priemernej ceny za noc ako maximum. Z toho vychádza, že chcem veľa muziky za málo menej peňazí. Veď ktoby aj nie ?

O výlete do Budapešte sme vedeli od začiatku marca a preto nebolo ťažké nájsť mnoho ponúk na začiatok septembra, ktoré by spĺňali vyššie požiadavky. A i keď nerada plánujem dopredu, sú príležitosti keď sa výhodne oplatí kúpiť letenky aj niekoľko mesiacov vopred ( ako tomu je napríklad cez spomínaný Ryanair ) a tak neváhajte, ale okamžite browsujte po ubytovaní! Tie najlepšie ponuky sú, pochopiteľne, rýchlo obsadené.

Dobré vedieť:

  • byt sa nachádza v mestskej časti Buda, situovaný cca 5min chôdze od Szabadság híd, mosta, ktorý spája Budu a Pešť
  • v blízkosti sa nachádzajú potraviny, mnoho kaviarní a reštaurácii. naprílad HADIK, kde som ochutnala výbornu strapacsku a VEGAN LOVE
  • s hostiteľom sme sa nestretli osobne, ale jeho teta je milá staršia pani, ktorá síce nerozumie anglicky,ale maďarsky na vás neprestane hovoriť aj keď vie, že jej vlastne vôbec nerozumiete. býva naproti a teda nebol nijaký problém s prevzatím alebo odovzdaním kľúčov
  • nie je potrebné si priniesť uteráky a základne hygienické potreby (napr. zubnú pastu, šampón sprchovací gél, odličovacie tampóny,..)
  • budete veľmi prekvapení ako sa dá pracovať s malým priestorom lebo byt je skutočne maličký a pokiaľ ste dekoratívni maníci, pripravte sa na veľkú dávku inšpirácie, ktorá vás po návrate domov bude huckať na nákup
  • link na spomínany airbnb byt

Čakám na vaše tipy, kde sa v Budapešti oplatí ubytovať! 🙂

N.

3 thoughts on “Budapešť – Airbnb

  1. Super tip a za skvělou cenu! Hned mám chuť tam vyrazit. My jsme si brali byt přes airbnb tady v Brně a stál na noc téměř dvojnásobek. A ve Švédsku stojí byty kolem 2-4 tisíc na noc, tam je to naprostá šílenost 🙁 tak si ukládám odkaz a díky!

    1. rado sa stalo! dúfam si čoskoro nájdeš príležitosť na výlet 🙂 i v Londýne som sa ubytovala vez airbnb a síce sme boli ďalej od centra, cena i ubytko fajn 🙂 len treba uznať, že sme to bookli doslova o 5 dvanásť. človek tomu musí venovať čas pokiaľ má obmedzený budget..

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *