DM Ženský beh 2018

Druhá a zároveň posledná skúška pred polmaratónom. To bol náš DM Ženský beh v Bratislave, ktorý nás so svojimi desiatimi kilometrami prehnal nábrežím okolo Dunaja.

Po úspešnom Telekom NR sme vďaka AR Bratislava získali možnosť absolvovať ďalší desať kilometrový beh, ktorý sa konal len o dva týždne neskôr. Konkrétne 22.9. Nazývaný aj najkrajší beh na Slovensku, líši sa tým čo už názov napovedá a to čisto ženským zložením. Na výbe je možnosť bežať 4 km alebo 10 km úsek pričom ten prvý sa beží cez most Apollo, po hrádzi smerom k Eurovea a ten druhý, dlhší, popri nábrežiu Dunaja a svoma výbehmi na most a to Lafranconi a Starý most s rovnakým cieľom pri nákupnom centre.

Mojim úmyslom bolo zabehnúť si spomínanu desinku bez trápenia a v pomalom tréningovom tempe. To sa však veľmi rýchlo zmenilo po prvom kilometri, ktorý mi ukázal čas 4:07. Vtedy som si povedala, že by bola škoda pokaziť si čas a vyhliadla si „záchytny bod“, ktorého sa budem počas trate držať. Popri nábreží sa bežalo dobre, keďže je to stále len rovinka a dokonca sme mali aj chladnejšie počasie pod mrakom. Výbeh na Lafranconi v polovici trati ma trochu spomalil, čo sa mi podarilo dohnať v druhej polovici aj vďaka Mii, ktorá ma potiahla.

Posledná kontrola času pred výbehom na Starý most naznačovala, že by som mohla dobehnúť lepšie než Slovak Telekom Night Run. Posledné natiahnutie krokov a zbieranie zvyšných síl.

10 km / 47:03 min.

Úprimne, cez slzy šťastia som lapala po dychu ešte niekoľko minút po dobehnutí. Bol to pre mňa asi najviac vyčerpávajúci beh, ale pre tie pocity po sa oplatilo vyskúčať čo moje telo dokáže.

N.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *