keď INSTAGRAM núti nakupovať

Alebo recenzia na knihu TNYT: 36 hours 125 weekends in Europe. Ruku na srdce, koľkokrát sa vám stalo, že ste si kúpilli niečo len preto lebo to vyzeralo dobre a nákup by sme mohli prirovnať k prísloviu „kúpiť mačku vo vreci“ ?

Ja, ako človek estetický, mám často tendenciu kupovať veci len preto, že sa mi páčia aj keď ich vôbec nepotrebujem, no na moju obhajobu využijem! Stačil by nám predsa jeden hrnček na čaj a nie tri, všakže. Instagram pokladám za sieť, kde sa primárne srdiečkujú fotky lahodiace oku a často sa stáva, že nás tento pekný klam prinúti kúpiť produkty,ktoré v skutočnoti svojim využitím alebo obsahom nezodpovedajú ono spomínanemu estetičnu.

Zopár zhliadnutí nastajlovaných fotiek knihy od The New York Times a už som sa na amazone preklikávala k nákupu. Vravím si, darček meninám. Za viac než 40e. No tak ok. Veď určite bude obsah zodpovedať fotkám. Určite..

Počiatočné rozčarovanie ma prešlo akonáhle som toto európske vydanie prelistovala. Ako názov napovedá, mala by vás inširovať k tomu, ako je možné stráviť 36 hodín väčšinou v EU metropolách. Troška z kultúry, troška z jedla no vo výsledku nič čo by som nevedela predtým ako navštívim napríklad Prahu, známu svojim Karlovým mostom, Petřinom alebo Tančiacim domom. Čakala som menej známe tipy kam zavítať než tie čo vám vyskočia na prvých stránkach pri vyhľadávaní v google. Priznám, že niekoľko miest, odkedy mám onu spomínanú knihu, som už navštívila a ani raz som sa do nej nepozrela. Akoby som mala pocit, že to čo je v nej nestačí a nie je to TO čo vám zaistí jedinečný zážitok z miesta kde chcete vidieť viac než turistické must.

Pekný výtlačok na poličku. Tým môžem skonštatovať krátku, z môjho uhľa pohľadu, recenziu na túto knihu. Niekomu však môže pomôcť pri krátkom výletovaní a preto by som ju nerada úplne zavrhla – pokiľa teda to čo nájdete kdekoľvek na internete budete chcieť držať v hmotnej podobe.

Zaujímalo by ma či ste si už niekedy kúpili niečo len preto, lebo to na fotkách iných IG profiloch vyzeralo dobre a lákavo. 🙂

N.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*