májova výzva #100km

Motivačným tagom #100kmvnohach ( autor @terezen, pozn.), ktoré sa šialene rozbehli na IG som sa skalopevne bránila s pomyslením, že ja ako rekreačný bežec nemám šancu zabehnúť toľko kilometrov v mesiaci kedy začínam skúškovať, sťahujem sa, končím a začínam v novej práci. Druhého mája som si zašla zabehnúť a v hlave mala opäť hešteg s tými troma číslami. A tak začala moja výzva.

Osobná výzva.

#

Budem úprimna. Motivačný ošiaľ ma prešiel asi po 10 dňoch kedy som si prestávala nachádzať čas a zrazu z nabehnutého náskoku prišlo 5 zameškaných dní. A tie vám narobia peknú šarapatu pokiaľ práve nebeháte obdeň desať kilometrové trate. Záchranou mi bol trenčiansky Night Run, po ktorom sa zvýšila dávka mojich endorfínov a opäť som mala chuť pokračovať vo výzve,ktorú som po celý čas sharovala na IG stories.

Približne po 70 zabehnutých km ma začalo trápiť ľavé koleno,ktoré na seba začalo viac a viac upozorňovať. Občas som o ňom po rozbehnutí nevedela a naopak niekedy som sa musela sakramentsky premáhať dať aspoň 5 kilometrov. Veď som bola už tak blízko!

Koniec mája predstavoval sťahovanie do BA kedy ma viac než pásikavé tenisky zaujímala posteľ,ktorá zrazu nebola na sklade alebo vhodný typ komody kde zmestím všetko nepotrebné. K tomu si pripočítajme skúšky a nedočkavé feelingy na novú prácu. Voilá. Rovnicový súčet sa razom rovnal rezistencii.

„Nie je ti blbé celý mesiac behať a zrazu tých posledných 12km nedokončiť?“ hmm. No..asi máš pravdu. Máš sakra pravdu! Bolo mi to blbé. A keby len. Bola som znechutená, že ďalsí záväzok čo som na seba ušila mi nevyjde. Prokrastinátor s titulom doktoranta. Zostávali posledné dva dni do konca mesiaca. Už si nepamätám čo ma zaseklo v prvý deň,ale nepodarilo sa mi vybehnúť. A tak ťarcha finálnych kilometrov zostala na poslednom dni.

100,1km. S týmto číslom som uzatvorila výsledok svojich májovych výbehov. Viac než finálne číslo ma ale teší fakt, že tentokrát dostala prokrastinácia červenú a viťaznym bojovníkom sa stala moja pevná vôla.

Dnes je 12.8. a tento mesiac som si predsavzala opät zabehnúť 100km. Kto behá so mnou?

#mayrunningchallengecompleted

Čítaj ďalej

Jeden komentár

  1. Spätné upozornenie: augustová výzva #100km

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *