môj druhý Telekom Night Run 2018

Priznám, že na tohtoročný Telekom night Run som mala pokrivené vyhliadky. Zápal okostnice, ktorý sa mi privodil začiatkom augusta ma donútil poľaviť a zbaviť akýchkoľvek cieľov na osobák či v konečnom výsledku na celkové odbehutie.

V rámci projektu Who said girls can’t race mal byť obľúbeny Telekom Night Run prvou skúškou pred Košickým polmaratónom. Prípravu som poňala zodpovedne i keď letné teploty často lákali k vynechaniu behu či tréningu. A naopak, občas som to prepískla s chuťou behať po horách i bratislavskej hrádzi z čoho som si privodila bežecké zranenie. Po dvoch týždňoch núteneho oddychu a s takmer nulovým pohybom som opäť a pomaly začala plniť tréningovy plán od trénera. Telo si vraj pamätá, to áno, ale zranená noha hneď nebehá tak ako by mala. Preto sa moje tréningy niesli v znamení – raz bolí a raz nebolí.

Keďže som známy Telekom Night Run absolvovala už v roku 2017, vedela som, že na trati ma nemá čo prekvapiť. Štart od Eurovei ďalej vedie popri nábrežiu k Bratislavskému tunelu popod Hradným vrchom, centrum, Starý most až do Sadu Janka Kráľa, s otočkou pri Moste SNP a opakovaným výbehom na Starý Most do cieľa, ktorý je situovaný neďaleko štartu. 

Deň pretekov som začala s obľúbenou vianočkou s džemom a neskorším obedom v zložení zeleninového rizota. Približne dve a pol hodiny pred štartom som si dala banán a o niečo neskôr pohár cviklovej šťavy. Pre môj citlivý žalúdok je dôležité čo skonzumujem, najmä pred behom, a tak som si na strave a jej časovom rozložení snažila dať záležať. Keďže som sa bála ako zareaguje noha, na pretek som šla s tejpami. Našťastie týmto dňom som ich mala aj posledný krát.

Najväčším cieľom pre mňa bolo zabehnúť pod 50 minút v udržateľnom tempe po celých 10 km. Štart ma spomalil čo v konečnom dôsledku nebolo zlé lebo som neprepálila tempo a po prvom kilometri zistila, že bežím v tempe 4:42. Obavy som mala z druhého kilometra, ktorý vedie cez spomínaný tunel s výškovym prevýšením. Našťastie som ním prebehla ľahko a tempo si stále držala pod 5 minút na kilometer. Jediná kríza na mňa prišla až v parku, kde som spomalila pre obavy z nedostatočne osvetlenej trate. Výbeh na Starý most ma prefackal, pretože je to deviavty km s prevýšením kde už cítiť, že máte niečo za sebou. Snažila som sa na ňom ušetriť všetky zvyšné sily, aby som cieľovú rovinku zabehla čo najrýhlejšie.

10 km/ 48:00 minút

Moja najrýchlejšia desinka doposiaľ, splnený cieľ  i zdieľaná radosť s ostatnými dievčatami, ktorým sa tiež podarilo zabehnúť Telekom NR. Tak veľmi som mala z tohto behu obavy až sa premenili na radosť z nového osobáku. #believeinyourself

 

N.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *