Monte Baldo – hora na pobreží jazera Garda

Myslím, že vždy keď si vyberáme destínacie našich výletov tak akosi podvedome nepočítame s možnosťou, že počasie nebude ideálne. Čakáme dych berúce výhľady s jasnou oblohou a viditeľnosťou stoviek metrov. Pritom sa mi už niekoľkokrát osvedčilo, že unikátnejšie zážitky som si odniesla vtedy keď sa moje fotky nepodobali na tie z ďalších milión hľadaných.

 

Gardské Jazero v Taliansku je vďaka svojej polohe ideálnym miestom na teplé kúpanie a objavovanie malých mestečiek pri pobreží podobajúce sa južným a stredmorským oblastiam, kde sa pestujú olivovníky či cyprusy. Vďaka obklupujúcim Gardským horám vo Východnych Alpách si však na svoje prídu aj turistickí nadšenci. My sme mali na túto oblasť vyhradený len jeden deň a tak finálny návrh padol na horu Monte Baldo, nachádzajúcu sa na východnom pobreží jazera.

Kvôli časovej tiesni sme sa rozhodli vyviesť lanovkou do nadmorskej výšky 1751m. Po hrebeni nás kroky zaviedli k vyhliadkovemu bodu La Colma di Malcecine odkiaľ je krásny výhľad na severný koiec jazera. Mimo iné, od lanovky vedie niekoľko cyklistických tras a turistických ciest. Vďaka tomu sa môžte dostať na vrchol Cima Pozzete (2132 m) čo sa nám v nepriaznivom počasí nepodarilo.

 

 

 

UŽITOČNÉ TIPY:

  • Pre všetky aktuálne informácie odporúčam navštíviť túto stránku.
  • Východidkovym bodom je mesto Malcesina, v ktorom je dobre vytvorená navigácia na lanovku. Tou sa dostanete na horu. Možnosť parkovania je v podzemnej garáži, kde zaplatíte pár EUR za státie.
  • Lístok na lanovku vás vyjde 22 EUR/spiatočný v sezóne od 25.3.-31.10.
  • Lanovka, jediná svojho druhu v Európe, je zaujíma tým, že má 360 stupňovú rotáciu. Preto je úplne jedno, na ktorú stranu sa pri vstupe do kabínky postavíte. Vďaka jej rotácii budete obdivovať jazero a hory zo všetkých uhľov pohľadu.
  • Hore sa nenachádzajú žiadne automaty na vodu alebo drobné občerstvenie a preto odporúčam vybaviť sa tekutinami vopred.
  • Reštaurácia, ktorá sa nachádzala blízko lanovky si zapýtala za kúsok štrúdly toľko čo tu zaplatím za dva hype bioraw a neviem aké ešte koláčiky. A teda, pokiaľ nechcete prísť o zbytočne veľa peňazí tak sa najedzte dole pri Garde.
  • Pre ďalšie východzie body na hore a ich presné trasy klikaj sem.
  • Ak som vás náhodou ešte nepresvedčila k návšteve, tieto zábery to možno spravia za mňa.

 

N.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*