Night Run TN 2018 – pretek mojich osobákov

Nočný beh Trenčínom je milou spomienkou na môj prvý pretek, ktorý som sa rozhodla absolvovať minulý rok v máji. Vďaka rozmanitosti trate a blízkosti k mojej rudnej hrudi som preto s registráciou neotáľala ani tentokrát.

V prípade, že ste registráciu stihli do konca apríla, poplatok za štartovné vás vyšiel na 10 EUR. Úprimne priznám, že po obsahu minuloročného štartovného balíčka som zostala mierne sklamaná. Vtedy sme všetky podstatné veci k preteku dostali v peknej obrandovanej plátenej taške, ktorej súčasťou bola aj reflexná čelenka. Tento rok sa všetko zmestilo do obálky vo veľkosti A4. To, že sme na registráciu došli hodinku a pol pred štartom bol určite dobrý nápad pretože sme sa vyhli dlhým zástupom čakajúcich, pre ktorých sa posledné „3..2..1“ posunulo o 15 minút neskôr.

Samotná trať meria síce len 7,59 km, ale jej zaujímavosťou je štart a cieľ na Trenčianskom hrade. Ten leží v nadmorskej výške 280 m a jeho prudké stúpanie pocítite už len pri chôdzi.

Po odštartovaní sme vybehli dole kopcom z hradu, kde sa neoplatí veľmi rozbiehať kvôli prudkému klesaniu, úzkej cestičke a tme čo ľahko spôsobí úraz. Pokyn znel zísť dole voľným tempom, nepredbiehať organizátorov až po oblúk na začiatku rovinky a následne sa rozbehnúť. Tento fakt ma domýlil a myslela som, že až v tomto bode ma zachytí čidlo čo určí výsledný čas. Svoje garmin som teda spustila pri obehnutí prvého oblúka a nasadila tempo. Myslím, že mojou slabinou je neodhadnutie svojich síl a tak som úvodne kilometre bežala pre mňa veľmi rýchlo a nevedela si tempo udržať. Jednak kvôli pomysleniu čo ma na konci čaká a čo si budeme – tempo 4:10 nedám dlhšie ako kilomer. 😀 Trať cez mesto je relatívna rovinka s pár výbehmi na hrádzu či z podchodu späť na chodník a meria približne 7 km. Následne začína zábava s označením výbeh na hrad. Úvodne schodíky som spomalila a prešla do chôdze, čo na moje počudovanie spravili takmer všetci naokolo. Po nieľkokých metroch schody končia a prechádza sa plynule do strmšieho chodníka, kde som sa rozbehla i keď veľmi pomalinkým tempom, následne pár metrov opäť rýchlejšie odkráčala, aby som posledné metre vládala natiahnuť krok.

Výsledný čas mi zmeral 38:11 min/7,59 km čo mi vyplulo priemerku 5:00 min/km. Priemerka, o ktorej sa mi sníva na rovinkách sa mi podarila i s prevýšením na hrad. 🙂 #wueeeeej

Môj pozitívny ohlas na organizáciu i podujatie sa odvíja aj na narastajúcom počte prihlásenych bežcov čo sa zvyšuje každým rokom. Značenie trasy i polícia, ktorá kontrolovala priebeh cestnej premávky, bola zvládnuta dobre. Kúsok od štartu boli situované toalety, šatne i úschovňa a po odbehnutí ste dostali mineráku, nealko pivo a banán na občerstvenie.

 

N.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *