ružová vlna v cieli – Telekom Night Run 2017

Úspešne dobehnúť a vytvoriť si nové pr. Taký bol môj cieľ pre Telekom Night Run v Bratislave, ktorý sa konal 9.9.2017 a zároveň bol mojim druhým nočným behom tohto roka, respektíve doposiaľ.

Dokázať sa premôcť  aktívne hýbať v mesiaci kedy sa pomaly schyľuje k zababušovaniu v pulóvri, bolo pre mňa na počudovanie ľahšie než v lete kedy som zakaždým číhala na teploty pod 30. To sa odrazilo na dlhších vzdialenostiam a ešte väčšej radosti z možnosti vybehnúť, ktorej jedinou vadou je každým dňom skracujúce sa svetlo. Laicky som sa pripravovala na spomínany Telekom Night Run, kde som sa prihlásila i s niekoľkými mojimi známymi. Tí sa cielom tejto masovky preniesli už niekoľkokrát zatiaľ čo moja premiéra ešte len mala prísť.

Po vyzdvihnutí štartovného balíčka na mňa pomaly začala doliehať nervozita a strach, že nebudem lepšia ako po iné behy a neprekonám svoju terajšiu najlepšiu desinku. ,,To musíš dať pod 50 minút“, presviedčal ma známy.V tom prípade by na moje tempo pripadalo menej ako 5 min/km. „Whaaat? To dám len úvodnych päť kilometrov a potom to so mnou pôjde ako z kopca do kopca, teda pomalšie a pomalšie.“

Po úvodnej rozcvičke sme sa zaradili do neustále pokračujúceho davu zatiaľ čo som sa snažila pretlačiť k slečnám nesúcim vlajku s tempom 5.00. Posledné „štastne v cieli“ a vyštartovali sme. Úvodnych 500m som sa pretláčala cez tú masovku a až následne sa poriadne rozbehla. Na moje prekvapeie som si držala (pre mňa) dobré tempo okolo 4:50, ktoré som si pokazila po šiestom kilometri na niečo málo cez päť minút. Samotná trasa viedla centrom Bratislavy, kde všadeprítomne pokriky ľudí hecovali pokračovať a taktiež si viac užívať samotný beh.

SMS notifikácia ukázala výsledny čas 50:02 na 10 kilometrov, čo znamená, že som to pod magickú päťdesiatku nestiahla. Za mňa ako rekreačného bežča, ktorý tejto vášni podľahol túto jar je to ale heroický výkon a ten mám v pláne prekonať už na následujúcom night rune!

odmena v podobe nedeľných raňajkok ♥

N.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*