Tomášovský výhľad – výhľad plný turistov

Kto pozná FB skupinu Turistika na Slovensku tak nemohol prehliadnúť príspevky označené s lokáciou Tomášovský výhľad. Predĺžený víkend na východe priniesol i naše kroky na toto vyhľadávané miesto, ktoré prekvapí svojou nielen nenáročnou trasou.

Trasa: parkovisko Čingov – chatová oblasť Čingov – Čingov, Ďurkovec –  Tomášovský výhľad (po žltej značke)

Na začiatok by som rada spomenula, že Tomášovský výhľad sa považuje za ten najkrajší, ktorý sa v Slovenskom raji nachádza. Týči sa v nadmorskej výške 680m a zo skalnej plošiny je možné vidieť Prielom Hornádu, doliny Bieleho Potoka a pri dobrej viditeľnosti i štíty Vysokých Tatier.

Samotná trasa začína na parkovisku, ktoré ako sme sa dočítali je strážené a spoplatnené. Vďaka tomu, že sme odbočku naň prehliadli, odviezli sme sa ešte pár desiatok metrov k malému parkovaciemu miestu pri schátralej a bývalej turistickej ubytovni. Tu môžte nechať svoje auto zadarmo, ale s pomyslením, že naň nik nedozerá. Ďalej smerujete už po žltej značke smerom do lesa. Celá prechádzka má miestami stúpajúcu a naopak i klesajúcu tendenciu, a je teda vhodná pre rodinné výlety s deťmi. Určite ale neodporúčam vybrať sa v letných sandálkach kvôli koreňom lemujúcim cestičku, ktoré môžu spôsobiť úraz. Ešte predtým ako sa dostanete k samotnému TV, vás po ceste čakajú asi tri vyhliadkové miesta kde sa oplatí prizastaviť. Nám pri svižnejšej chôdzi trvala cesta zhruba 35 minút.

Zopár tipov:

  • pokiaľ je to možné, vyberte sa na túto mikro turistiku v bežný pracovný deň. vďaka tomu sa vyhnete všade prítomným turistom a vyhliadku si plne užijete.
  • v prípade dobrej viditeľnosti si zbalte fotoaparát a spravte si pekné fotky s výhľadom na tatranské štíty.

N.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*